Dubové prkénko Dubák XXL, špalíkové

Kód: 49
2 690 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dubové dřevo použité pro naše dubové prkénko je pokládáno za dřevo králů. Patří od nepaměti k nejžádanějším dřevinám a díky výrazným dřeňovým paprskům je nezaměnitelné, jedinečné a neopakovatelné. Nábytek vyrobený z dubu je velmi trvanlivý, pevný a díky kresbě dubového dřeva i velmi krásný.

Dub z našich českých dřevin nejdéle vzdoruje nejen povětrnostním podmínkám, ale i střídání vlhka a sucha. Vyráběly se z něj sudy, mlýnská kola, hamry, piloty k mostům i lávky. Je proto oblíbenou dřevinou i pro tvorbu kuchyňských pomůcek včetně dubových prkének, která také přijdou často do styku s vlhkostí.

Při práci na dubovém prkénku může dojít při delším styku dřeva se železem (např. nožem nebo litinovým nádobím) k zabarvení dubového dřeva. Proto pro práci na dubovém prkénku doporučujeme používat nerezové nože i nádobí.   

Jde o špalíkové dubové prkénko, které je tedy velmi odolné a přátelské k nožům (nože se netupí). Pro svou tloušťku může sloužit jako hlavní kuchyňské prkénko na hrubší práce s masem i ostatními potravinami. Uvítáte i odtokovou drážku pro odvod tekutin, kterou vybavujeme všechna naše silnější prkénka, a protiskluzové gumové nožičky, díky kterým je dubové prkénko při práci stabilnější a necestuje samovolně po kuchyňské lince. Pokud si budete přát dubové prkénko bez nožiček, napište nám to prosím do objednávky a vyrobíme prkénko přímo pro Vás. Potěší Vás i boční madla, která jsou pro tato velká a těžší prkénka neocenitelná.

Velikost: 41cm x 33cm x 5cm

Max. rozměrová odchylka:

  • šířka: +/- 1cm
  • výška +/- 2mm

Hmotnost: cca 5,1kg

Dubové prkénko je ošetřeno minerálním olejem a včelím voskem a je připraveno k použití. 

Přečtěte si také:

Doplňkové parametry

Kategorie: Řeznická špalíková
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5.1 kg
Položka byla vyprodána…