Sada na údržbu dřevěných prkének

Kód: 70
270 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kompletní sada na ošetření dřevěných prkének obsahuje za zvýhodněnou cenu minerální olej, voskový balzám i brusný papír. Nic víc ke správné a pravidelné údržbě potřebovat nebudete.

Díky minerálnímu oleji, kterým čas od času (při známkách vysušení) napustíte svá dřevěná kuchyňská prkénka, získá vaše prkénko ochranný film, který do dřeva nepustí vlhkost. Ta při častějším vnikání do dřeva může způsobit jeho nevratné tvarové změny. Oleji také déle trvá, než se ze dřeva vymyje a při pravidelném používání zůstane vaše prkénko dlouhodobě jako nové.

Balzám je ideální na pravidelnou údržbu dřevěných kuchyňských prkének tak, aby prkénka nebyla vysušená, aby dostatečně odolávala každodenní vlhkosti, aby se zacelily drobné trhlinky a stopy po krájení a aby měla prkénka krásně zvýrazněnou přirozenou barvu dřeva. 

Pozor: Někdy se můžete dočíst, že prkénko stačí ošetřit olivovým nebo jiným stolním olejem (slunečnicový, sójový, apod.). My Vám tyto oleje nedoporučujeme, protože časem ve dřevě hořknou a můžou tuto hořkost předávat potravinám, které na prkénku zpracováváte.

A pokud hledáte tipy na správné ošetření dřevěných kuchyňských prkének, mrkněte na naše články:

- Jak pečovat o dřevěná kuchyňská prkénka

- Jak vyčistit dřevěné kuchyňské prkénko od bakterií a zápachu

- Proč je dřevěné kuchyňské prkénko nejlepší

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky
Hmotnost: 0.4 kg